Ako som podcenila príznaky rakoviny | AKO NA RAKOVINU
17. apríl 2019

Ako som podcenila príznaky rakoviny

Je lekárkou a napriek tomu príznaky choroby brala na ľahkú váhu. Drobné ťažkosti tak prerástli až do rakoviny, ktorá napadla viacero orgánov v tele. Liečba nebola jednoduchá, ale zabojovala a chorobu sa jej nakoniec podarilo prekonať.

Ovosan

Ovosan je doplnkom stravy, ktorého účinné látky (zmes biologicky aktívnych fosfolipidov) pochádzajú zo žĺtkov oplodnených slepačích vajec. Vzhľadom na to, že jeho účinné zložky okrem ďalších pozitívnych účinkov zvyšujú obranyschopnosť organizmu, pozitívne ovplyvňujú krvný obraz, zvyšujú účinnosť protizápalových liekov a pomáhajú s regeneráciou pečene, využíva sa aj ako podporný prostriedok pri liečbe rakoviny.

Štúdia

O tom, že účinky Ovosanu nie sú len predstavou, ale reálnym faktom, sa dá presvedčiť z viacerých štúdií. Ovosan bol podávaný onkologickým pacientom prevažne v akútnej fáze ochorenia, s recidívami či vo fáze generalizácie – rozšírenia do ďalších orgánov. Dokázal u nich udržať kvalitu života na vyššej úrovni, v porovnaní s tými, ktorí ho neužívali. Pacienti sa cítili v dobrej kondícii, mali chuť do jedla aj v čase podávania chemoterapie a mali len malé výkyvy v hodnotách jednotlivých krvných zložiek aj počas chemoterapie. Aj keď Ovosan dokáže liečbu podporiť, nedokáže však zázraky. Niektorí pacienti zo štúdií zomreli, ich dĺžka života sa však napríklad oproti predpovedi predĺžila zo 4 – 7 mesiacov na 15 mesiacov a kvalita života bola až takmer do konca výrazne vyššia (ku koncu prišlo výrazné zhoršenie).

Osobný príbeh pani S.V.

Diagnóza: v decembri 2003 bol zistený tumor vývodu pankreasu s postihnutím hlavy pankreasu, infiltrácia steny duodena a okolitých tkanív

Nevenovala som príliš pozornosti drobným ťažkostiam, ktoré sa objavili na jeseň roku 2003. Začalo to tmavým močom, potom mi prestávalo chutiť jesť a mala som odpor k mäsu, cítila som únavu. K lekárovi som zašla až so žltými bielkami. Pretože sa nepotvrdila infekčná žltačka, absolvovala som ešte vyšetrenie hornej časti zažívacieho traktu. Tu zistili, že jedna časť (vaterská papila) je upchaná nejakým vriedkom. Papilu spriechodnili a odobrali sa vzorky na histológiu. Po niekoľkých ďalších vyšetreniach sa potvrdilo, že ide o karcinóm. Krátko na to nasledovala operácia s odobratím postihnutých tkanív.

Rekonvalescencia trvala pomerne dlho a objavovali sa rôzne komplikácie (zápcha, zlé zažívanie, bolesti, zimomravosť, nemožnosť spať v ľahu, problém s dlhodobým sedením, veľký úbytok hmotnosti). V júni 2004 mi boli zistené metastázy v lymfatických uzlinách. Bola začatá chemo- a rádioliečba. V tom čase som objavila Ovosan, konzultovala jeho prípadné užívanie na Ovosan linke a začala ho užívať.

Som presvedčená, že kombinácia liečby, ktorú som podstúpila, bola tým najlepším, čo sa dalo robiť. Netrúfla by som si užívať iba Ovosan a nepodstúpiť operáciu alebo následnú chemo- a rádioterapiu. Som však presvedčená, že Ovosan mi zásadným spôsobom pomohol v kombinácii s nimi. Považujem za celkom možné, že keby som ho začala užívať ihneď po zistení diagnózy, nemuselo dôjsť napríklad k metastázam.

Liečba:

  • 12/2003: radikálna resekcia hlavy pankreasu, 2/3 žalúdka, žlčníka, duodena, choledochu, proximálneho jejúna,
  • 06/2004 – 12/2004: chemoterapia
  • 21.7.2004: podporná liečba Ovosanom 9 kapsúl/deň počas celej liečby (užívaný ešte pol roka po liečbe s cieľom podporiť regeneráciu a potom počas 2 rokov podávaných preventívne 6 kapsúl/deň počas 2 mesiacov v polročných intervaloch, od roku 2008 doteraz 1× ročne preventívne dvojmesačné preventívne dávky).
  • 2005 – doteraz: nepreukázaná nádorová patológia

Poznámka:

Na bezplatnej linke Ovosanu môžete priamo s lekárom konzultovať svoju diagnózu a predovšetkým dávkovanie. Platí však, že v akútnej fáze je lepšia krátkodobo vyššia dávka než dlhodobo nižšia, lebo dôležitá je hlavne hladina účinných látok v krvi.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať, chrániť a zlepšovať naše služby. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie