Moje opakované stretnutie s rakovinou | AKO NA RAKOVINU
17. apríl 2019

Moje opakované stretnutie s rakovinou

Prečítajte si osobnú skúsenosť pacientky, ktorá počas liečby nádorového ochorenia vaječníkov a maternice (karcinóm ovaria a endometria) užívala ako podpornú terapiu potravinový doplnok Ovosan. V čase liečby mala 40 rokov. Išlo o recidívu (návrat) nádoru vaječníkov po 12 rokoch.

Čo je Ovosan?

Ovosan je doplnkom stravy, ktorého účinné látky (zmes biologicky aktívnych fosfolipidov) pochádzajú zo žĺtkov oplodnených slepačích vajec. Vďaka svojim vlastnostiam sa využíva ako podporný prostriedok pri liečbe rakoviny. Prípravok Ovosan zvyšuje obranyschopnosť organizmu, pozitívne ovplyvňuje krvný obraz, urýchľuje hojenie a regeneráciu poškodených tkanív (napríklad pečene), znižuje nežiaduce vedľajšie účinky chemoterapie, poškodzuje membrány nádorových buniek (čím posilňuje účinnosť podávanej chemoterapie) a celkovo zvyšuje kvalitu života.

Príbeh ženy O. V.

Diagnóza: 1. recidíva (návrat) rakoviny vaječníkov a maternice, 2. recidíva metastázy v pľúcach

Dlho som nemohla otehotnieť a ani umelé oplodnenie sa nepodarilo. Preto som si s manželom vo svojich 38 rokoch adoptovala novorodenca. Vďaka tejto radosti som odsunula do úzadia skutočnosť, že mám stále silnejšiu a bolestivejšiu menštruáciu. Navyše gynekologička mi vravela, že je všetko v poriadku. Bolestiam brucha som tiež veľkú dôležitosť neprikladala. Bolesť sa však stupňovala, a tak som nakoniec znovu šla ku gynekologičke. Tá mi „niečo“ nahmatala v bruchu a poslala do nemocnice, kde som sa dozvedela, že je nutná operácia. Nasledovalo 6 dávok chemoterapie, pri ktorej mi bolo naozaj veľmi zle, fyzicky aj psychicky. Liečba zabrala a ja som o chorobe, ktorou trpím, nechcela premýšľať, tobôž hovoriť. Bol rok 1994 a ja som mala 40 rokov.

Po desiatich rokoch som sa cítila celkom dobre a chodila na pravidelné kontroly. Pri jednej z nich „niečo“ nebolo v poriadku, ale keďže markery (krvné ukazovatele) boli v poriadku, lekár rozhodol, že „to niečo“ budeme len sledovať. Po dvoch rokoch sledovania sa mi po návrate z dovolenky prišilo zle a všetko dostalo rýchly spád. Počas 14 dní som podstúpila operáciu recidívy nádoru spojenú s plastikou nádorom zasiahnutých močovodov a následnú aktinoterapiu (liečba ionizujúcim žiarením) a chemoterapiu. I napriek liekom proti nevoľnosti mi bolo veľmi zle. Navyše sa mi stav skomplikoval – mala som nepriechodné najprv močovody a potom črevá. Bola nutná operácia. V tom čase som začala užívať Ovosan.

Približne rok a pol po tejto recidíve sa mi objavilo malé ložisko nádoru na pľúcach (markery boli opäť v poriadku). Podstúpila som ďalšiu operáciu, pri ktorej mi bola táto netypická metastáza odstránená. Zároveň mi zvýšili dávky Ovosanu (z 3× 2 na 3× 5 kapsúl za deň).

Neviem, či za to môžem ďakovať práve Ovosanu, ale zatiaľ sú ďalšie výsledky všetkých vyšetrení v poriadku (2 roky od poslednej operácie). Zároveň odvtedy, čo ho beriem, som výrazne menej náchylná na nádchu a nachladnutie, takže sa určite zlepšila moja imunita.

Liečba:

  • 2006 zistená recidíva nádoru vaječníkov a maternice (12 rokov po prvotnej operácii)
  • chirurgický zákrok (recidíva bola lokálna, ale postihla aj vnútrobrušné orgány, preto okrem iného odstránená časť hrubého čreva), nasleduje chemoterapia a rádioterapia
  • 2008 začína užívať Ovosan
  • 2009 nádorové ložisko v pľúcach + metastázy vo vaječníku – odstránené
  • 2011 žiadna nádorová aktivita nezaznamenaná (18 mesiacov po liečbe)
  • 2014 stav remisie trvá (žiadna nádorová aktivita)

Poznámka:

Na bezplatnej linke Ovosanu môžete priamo s lekárom konzultovať svoju diagnózu a predovšetkým dávkovanie.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať, chrániť a zlepšovať naše služby. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie