Kto sme a čo je našou víziou

Vitajte na stránkach magazínu akonarakovinu.sk

Našou témou je rakovina. Choroba so stigmou tabu. A to aj napriek tomu, že 4,2 % slovenských populácie s týmto ochorením sa lieči, niekedy opakovane. Veríme, že dostatok kvalitných informácií vedie k včasnej diagnostike onkologického ochorenia. Vnímame, že ich nedostatok môže byť jedným z faktorov zvyšujúcich riziko vzniku aj návratu choroby a môže viesť aj k strachu a psychickému oslabeniu sťažujúcemu liečbu.

Cieľom nášho magazínu je poskytnúť rozšírený pohľad na problematiku onkologického ochorenia, sprostredkovávať zaujímavé myšlienky, vedecké objavy a tiež inšpirovať pohľadom na tému z mnohých rôznych uhlov. Uvedomujeme si, že rakovina sa netýka len chorého, ale aj celého jeho okolia. A všetci potrebujú chorobe porozumieť. Len z iného konca. Veríme, že základom úspešnej liečby je zodpovedný prístup k chorobe, pochopenie príčin a ich eliminácia aj vyživujúca podpora blízkeho okolia chorého.

Našou misiou je inšpirovať k aktívnemu prístupu v oblasti prevencie vzniku či návratu nádorového ochorenia. V našej vízii sa prevencia stáva prirodzenou súčasťou života jedinca, nie „len“ povinnosťou. K tomuto prístupu by sme vás radi prostredníctvom našich textov motivovali.

Nie sme výrobcom, distribútorom či predajcom žiadneho z prípadne uvádzaných produktov (výživových doplnkov či iného tovaru), ich uvedenie má čisto informatívny a inšpiratívny charakter.

Naše články sú podložené životnými príbehmi pacientov, ktoré zverejňujeme s ich súhlasom, odbornými garantmi projektu, MUDr. Hana Zelenková, PhD., prípadne správami prevzatými z odborných českých aj svetových periodík doplnenými o informácie zo zdrojov bežne dostupných verejnosti. Cieľom našich článkov nie sú zdravotné či výživové tvrdenia, prípadne odborné odporúčania. Texty majú viesť k zamysleniu a hľadaniu variantov a súvislostí, ktoré môžu pomôcť ochoreniu predísť a prípadne podporiť či uľahčiť liečbu.

Zhrnutie

Uvedomujeme si, že každý človek žije individuálny príbeh, napriek tomu považujeme prístup ku kvalitným informáciám za jeden z kľúčových medzníkov pri prevencii vzniku či návratu choroby a tiež pri jej prekonávaní. Svoje poslanie vidíme v možnosti vám prostredníctvom našich článkov tieto informácie pravidelne ponúkať. Údaje v nich sa nachádzajúce sú založené nielen na konkrétnych životných príbehoch ľudí, ktorí chorobou prešli, ale využívajú tiež odborné a laické zdroje z oblasti onkológie. Veríme, že s aktívnym prístupom k svojmu vlastnému zdraviu rastie šanca na život bez choroby.

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať, chrániť a zlepšovať naše služby. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie