Ovosan

Ovosan je doplnok stravy, ktorého účinná zložka (biologicky aktívne fosfolipidy) je vyrobená zo žĺtkov oplodnených vajec sliepok. Ide o rýdzo český preparát, ktorý prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Čo sú to fosfolipidy?

Fosfolipidy sú najvýznamnejšou zložkou bunkových membrán, teda obalov bunky, a umožňujú bunke prijímať a uchovať látky potrebné na jej správne fungovanie. Pokiaľ je vrstva obalu porušená (napríklad vplyvom choroby, zápalu, stravou či životným štýlom), dôjde aj k poškodeniu bunky. Kvôli poškodeniu bunkových membrán dochádza k množstvu ochorení. Medzi najrozšírenejšie patria infarkt, mozgové príhody, onkologické ochorenia, niektoré kožné choroby a ochorenia imunitného systému. Fosfolipidy sú teda pre ľudský organizmus a jeho správne fungovanie v mnohých oblastiach nevyhnutné.

Ovosan

Ovosan je jedinečný prípravok, ktorý vyššie spomínané fosfolipidy obsahuje. Jedným z jeho veľkých prínosov je, že posilňuje imunitný systém. Celé nádorové ochorenie je totiž spojené práve s dlhodobým oslabením alebo poškodením imunitného systému, ktoré nádorové bunky využijú a začnú rásť. V priebehu liečby (operácia, chemoterapia aj rádioterapia) sa imunita ďalej znižuje.

Práve preto, že doplnok stravy Ovosan prispieva k posilneniu imunitného systému, môže pomôcť pri predchádzaní choroby s tým, že svoj význam má aj rôznorodá a vyvážená strava, a zdravý životný štýl... Ovosan má svoje miesto tak vo fáze liečby, ako aj regenerácie, keď sa opäť prostredníctvom posilnenia imunitného systému človek môže rýchlejšie vrátiť k bežnému spôsobu života. Pre dosiahnutie optimálnych účinkov je vhodné začať Ovosan užívať už pri podozrení na výskyt nádoru, počas liečby a potom aj po likvidácii nádorových ložísk. Dávkovanie Ovosanu je individuálne, pokiaľ lekár neodporučí inak, je maximálna denná dávka pre dospelého 9 kapsúl (2 kapsuly pre deti). Optimálne je, keď podporné užívanie Ovosanu pacient koordinuje s lekárom.

Potrebujete konzultovať svoj zdravotný stav s odborníkom? Kontaktujte nášho doktora cez e-mail doktor@akonarakovinu.sk, ktorý s vami vašu diagnózu prediskutuje, zodpovie vaše otázky a navrhne optimálne riešenie.

Tajomstvo Ovosanu

Komplex bioaktívnych fosfolipidov obsahuje fosfolipid PNAE, ktorý bol dlho považovaný za jednu z hlavných protinádorových zložiek. V roku 2016 však tím vedcov zaoberajúcich sa vývojom lieku na rakovinu zistil, že nie je len jediný fosfolipid, ale že sú aktívne ako skupina. Konkrétne ide o niekoľko fosfolipidov, ktoré majú rôzne biologické funkcie a spoločne sa doplňujú pre dosiahnutie výsledného efektu. Vedci zistili, že fosfolipidy v Ovosane sú z veľkej časti prítomné vo forme nanočastíc, ktoré sú v laboratórnom prostredí schopné sa lepšie dostať až k rakovinovým bunkám. Vďaka nanočasticiam sú navyše všetky účinné zložky chránené pred možným rozpadom a môžu lepšie účinkovať priamo v nádore. V budúcnosti by mali prebehnúť tiež klinické testy, ktoré umožnia vývoj lieku na rakovinu založeného práve na zložkách, ktoré obsahuje aj doplnok stravy Ovosan.

Zdroj: www.jaovosan.cz

Chemický vzorec PNAE:

9 dôvodov, prečo zvážiť užívanie Ovosan

  1. Ovosan ako jediný na trhu obsahuje biologicky aktívne fosfolipidy BAF®.
  2. Prispieva k správnej výžive buniek (fosfolipidy sú prirodzenou súčasťou buniek).
  3. Nie je návykový.
  4. Nie je toxický pre zdravé bunky organizmu.
  5. Nemá vedľajšie účinky.
  6. Nenarušuje žiadne liečebné postupy.
  7. V prípade rakoviny mnoho pacientov vykazuje lepšiu znášanlivosť štandardnej onkologickej liečby.
  8. Ako podporná terapia môže uľahčiť od vedľajších účinkov onkologickej liečby.
  9. Má pozitívny vplyv na imunitný systém človeka.
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať, chrániť a zlepšovať naše služby. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie